از موفق ها بیشتر بدانیم

سیاوش الموتی

مخترع کد بلوک فضا، زمان.بيش از 20 حق امتياز (patent) در حوزه هاي طراحي سيستم هاي بي سيم و ارتباطات بي سيم، به ثبت رسانيده است.

مخترع کد بلوک فضا، زمان.بيش از 20 حق امتياز (patent) در حوزه هاي طراحي سيستم هاي بي سيم و ارتباطات بي سيم، به ثبت رسانيده است.
دوران زندگي:

مدرک کارشناسی و کارشناسی ‌ارشد را در سال‌های ۱۹۸۹ و ۱۹۹۱ در رشته مهندسی برق از دانشگاه بریتیش کلمبیا (در ونکوور کانادا) دریافت نمود.

تا پیش از ملحق شدن به اینتل در سال ۲۰۰۴، در شرکت‌های ویواتو، کادنس دیزاین، سرویس‌های وایرلس AT&T و ام ‌پی ‌آر تلتک در رده‌های مهندسی متفاوت مشغول به کار بود.

بیشتر شهرتش بخاطر اختراع کد بلوک فضا - زمان می باشد (تکنیکی مورد استفاده در ارتباطات بدون ‌سیم). اختراعش در سال ۱۹۹۷ به همراه وحید تارخ ثبت شد. کد الموتی دو آنتن انتقال بلوک کد فضا - زمان است و در استانداردهای مختلفی ساخته شده ‌است. او که در شرکت‌های اینتل در گروه موبایل وایرلس CTO کار می‌کرد ، از مارس ۲۰۱۰ مدیر گروهR&D در اپراتور موبایل وودافون شد.

در گروه موبیلیتی و هدایت تکنولوژی اینتل مسئول تمام استانداردهای محصولات دارای نقشه راه بوده‌ است؛ این شامل فروم وایمکس، IEEE802.16، 3GPP، OMA، WiFi و IEEE 802.11 می‌شود.

الموتي بيش از 20 حق امتياز (patent) در حوزه هاي طراحي سيستم هاي بي سيم و ارتباطات بي سيم، به ثبت رسانيده است و همچنین مقالات و گزارش هاي تکنيکي بسياري را براي انجمن ارتباطات IEEE و سازمان هاي ديگر منتشر نموده که مخاطبين آن متخصصان در سطوح ملي و بين المللي بوده اند.

افتخارات:

در ۲۰۰۲، انجمن ارتباطات IEEE او را به عنوان نویسنده یکی از ۵۷ مقاله مهم تمام تراکنش‌هایش در ۵۰ سال گذشته دانست

منبع:http://www.citytomb.com