راهبردهای وزارت ارتباطات برای مراسم اربعین حسینی

هرساله میلیون ها عاشق اباعبدالله(ع)، اربعین حسینی را در کنار ضریح آن حضرت به سوگ می نشینند.یکی از الزامات این سفر آنتن دهی مناسب و برقراری ارتباط تلفنی و اینترنتی آسان و با کیفیت است که نیاز به پوشش دهی مناسب اپراتورها دارد. در این خصوص مسئولین این حوزه اقداماتی برای بهبود ارتباط در ایام سوگواری آن حضرت داشته اند.

در همین راستا محمد جواد آذری جهرمی، وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات از تلاش این وزارتخانه برای صفر شدن تعرفه مکالمات بین ایران و عراق خبرداد. جهرمی با بیان اینکه تهیه توسعه زیرساخت‌های ارتباطی برعهده اپراتورهای عراقی است، تصریح کرد: جلسه ای هفته آینده  با عراق خواهیم داشت تا بتوان تعرفه مکالمات ایران و عراق را صفر کرد. وی ادامه داد:همچنین از  یک ماه پیش نیز در سفری که وزیر عراقبه ایران داشت، استارت این مذاکرات زده شد و پیشنهاد  ما این موضوع بود که در ایام منتهی به اربعین تعرفه مکالمات بین دو کشور صفر شود. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه تأکید کرد: خوشبختانه از همان ابتدای امر، بازخوردهای مثبتی دریافت کردیم ولی باید مذاکرات تا نهایی شدن قطعی و به ثبت رسیدن ادامه پیدا کند.

حسین فلاح جوشقانی معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان تنظیم مقررات رادیویی در این‌ باره توضیح داد: پوشش دهی تلفن همراه در داخل کشور به عهده ماست والبته  هرچه به  ایام اربعین نزدیک می شویم، تعداد سایت های مخابراتی را افزایش می دهیم تا بتوان آنتن دهی مناسبی را در مناطق مرزی داشت.

وی اضافه کرد: پوشش دهی در عراق به عهده رگولاتوری عراق است اما برای افزایش کیفیت، ما مرتبا جلساتی را با رگولاتوری عراق برگزار می کنیم و مکاتبات لازم انجام شده است. فلاح جوشقانی تأکید کرد: پیش بینی می شود، امسال به دلیل تمهیدات و تسهیلات بیشتر برای خروج زائران از ایران و سفر به کربلای معلی ، حجم زائران بیشتر است و ما تمام تلاش خود را برای افزایش کیفیت آنتن دهی تلفن های همراه انجام می دهیم.

طبق آنچه مطرح شد، انتظار می رود که امسال زائران کربلا مشکلات کمتری را درباره آنتن دهی تلفن همراه و اینترنت موبایل داشته باشند.