رومینگ ملی حادثه ها را دور می زند

از روز ۵ فروردین سال ۱۳۹۸ همزمان با اعلام سازمان هواشناسی مبنی ورود سامانهٔ بارشی متراکم در جنوب و غرب ایران، بر اثر بارندگی‌های شدید در شهرهای استان لرستان از جمله معمولان، دورود، خرم‌آباد، پلدختر و ویسیان سیل ایجاد شد. این سامانهٔ بارشی در دو موج در تاریخ‌های ۵ تا ۹ فروردین و نیز موج دوم از ۱۱ تا ۱۳ فروردین موجب ایجاد سیلاب و خسارت در شهرستان‌های استان لرستان شد. در این استان شهر پلدختر بیشتر بارش را با ۱۰۸ میلی‌متر در تاریخ ۵ فروردین داشت. در موج دوم بارش‌ها نیز، خساراتی همچون رانش زمین و به زیر آب رفتن بخش‌هایی از دورود، خرم‌آباد، معمولان و پلدختر گزارش شد. در جریان این حوادث خیلی از روستاها دسترسی خود را به حداقل امکانات زندگی از دست دادند.

شرکت ارتباطات کوه نور که  به دستور وزارت ارتباطات طرح رومینگ ملی را در راس اهداف جاری خود قرار داده است، امکان ارتباط حتی در سخت ترین شرایط را فراهم می کند و برای رسیدن به این مهم، مهندسین توانمند، شبانه روزی در تلاش هستند.

در اوایل اردیبهشت سال 1398 یکی از هموطن های عزیزمان که ساکن روستای چنارمدوی از توابع استان لرستان هست از طریق اتصال به رومینگ ملی توانست با شرکت ارتباطات کوه نور تماس بگیرد و از شرایط نا‌به‌سامان روستای خود گزارش دهد، در این روستا راه های ارتباطی قطع شده بود و روستایی های عزیز حتی از حداقل خوراک برای سیر شدن نیز محروم بودند.

در پناه خدا و حمایت مسئولین، انشالله پروژه رومینگ ملی با پوشش دهی کامل در تمام نقاط کشور عزیزمان به بهره برداری کامل برسد، خصوصا در شرایطی این چنین اهمیت این موضوع بیشتر به چشم می آید، به این امید که بتوانیم در بحرانهایی چون سیل، زلزله و... بیش از پیش همراه و یاری‌رسان مردم کشور عزیزمان باشیم.